Jak dbać o lodówkę

W jaki sposób dbać o lodówkę?

Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych wytycznych:

1. Sprawdź uszczelki na drzwiach.
Luźne uszczelki umożliwiają wydostanie się chłodnego powietrza, marnując energię i sprawiają, że lodówka pracuje ciężej, niż musi. Na samym początku upewnij się, że na uszczelkach nie ma resztek jedzenia. Warto czyścić je minimum 2 razy do roku używając do tego roztworu z wody i sody oczyszczonej. Następnie wykonaj test kartki papieru: wetknij kartkę w drzwi, tak, aby połowa była wsunięta, a połowa wyciągnięta. Jeśli kartka łatwo się wysuwa to sygnał, że być może potrzebna będzie pomoc fachowca w naprawieniu usterki.

2. Ustaw odpowiednią temperaturę.
Zwracaj uwagę na to, aby lodówka utrzymywała tę samą temperaturę. Samoistne skoki w temperaturze mogą wskazywać na początek większej awarii.

3. Utrzymuj lodówkę pełną.
Jeśli Twoja lodówka świeci pustkami, po jej otwarciu będzie więcej miejsc, do których może wpaść ciepłe powietrze. To z kolei negatywnie wpłynie na jej wydajność. Innymi słowy wypełnienie lodówki produktami spożywczymi pomoże w ogólnej konserwacji i użytkowaniu urządzenia.

4. Najpierw myśl potem… otwieraj.
Wiele osób otwiera drzwi lodówki, aby poszukać inspiracji do przygotowania posiłku. To poważny błąd, ponieważ takie działanie generuje utratę nawet 7% zimnej temperatury wewnątrz urządzenia, co spowoduje niepotrzebny wydatek energii, finalnie zwiększając koszty użytkowania sprzętu.

5. Zadbaj o odpowiednią lokalizację.
Miejsce, w którym znajduje się Twoja lodówka, jest bardzo ważne z punktu widzenia jej prawidłowego funkcjonowania. Nie tylko należy umieszczać ją z dala od gorących miejsc, ale ważne jest również, aby trzymać urządzenie w odległości 15 centymetrów od ściany. Dzięki temu sprężarka znacznie rzadziej zmuszana będzie do intensywnej pracy.

Kilka magicznych trików, o których także warto pamiętać:
• Unikniesz nieprzyjemnych zapachów, wkładając do lodówki otwarte opakowanie sody oczyszczonej.
• Nieestetyczne plamy w prosty sposób usuniesz, przecierając je pastą do zębów. Wycieki tłuszczu wyczyścisz roztworem soku z cytryny i wody.
• Rozmrażanie lodówki raz w miesiącu nie tylko zapobiega przedostawaniu się lodu, ale także zapobiega rozwojowi bakterii.
• Miękka gąbka i roztwór 2 łyżek sody oczyszczonej rozpuszczone w dwóch filiżankach wody wystarczy, aby stworzyć najlepszy detergent do czyszczenia lodówki. Po nałożeniu należy spłukać, a następnie osuszyć ręcznikiem p